wtorek, 10 wrze艣nia 2019

Pewna wygrana w Jamnie 馃

Konsekwentna gra da艂a efekt.

"Rysiu" Lwie Serce poprowadzi艂 dru偶yn臋 do zwyci臋stwa.

Niedzielny poranek 8 wrze艣nia boisko w Jamnie, taki by艂 cel naszego wyjazdu na mecz drugiej kolejki.

Rywalizacja z zespo艂em Naprz贸d Jamno ma swoje podteksty, derby!!! Mecze za " miedza" zawsze maj膮 swoj膮 dramaturgie. Dodatkowo posad臋 trenera zespo艂u z Jamna obj膮艂 Piotr Rucinski, dotychczasowy szkoleniowiec domaniewickiego Vagatu. Konfrontacja trener贸w z gminy Domaniewice, Sa艂uda vs Rucinski, to dodatkowy smaczek tego spotkania.

Kadra 偶贸艂to - czarnych wygl膮da艂a obiecuj膮co w ka偶dej z linii. Z kluczowych zawodnik贸w brakowa艂o trzech "killerow" - Roberta Grabowicza, Kuby Imio艂ka oraz Kuby Siatkowskiego. Lecz szerok膮 kadra pozwala na rotacje przy zachowaniu jako艣ci gry.

Mecz rozpocz膮艂 si臋 o "dziwo" punktualnie, 11:30 wi臋c start.
Pierwsze minuty spotkania pokaza艂y kto b臋dzie rz膮dzi艂 na boisku i kto jest faworytem tego spotkania. Dw贸jkowa akcja Grabowicz-Wojciechowski na lewej stronie boiska, idealna wrzutka Huberta na "nosek" do Bia艂ka i.... faul obro艅cy gospodarzy. Do "11" podchodzi Grabowicz i 0:1!
Dwie minuty p贸藕niej Sztampke gubi zawodnika i z oko艂o 30 metr贸w oddaje soczyste uderzenie. Bramka stadiony 艣wiata, okienko, dystans, si艂a. Mamy 0:2!

W pierwszej po艂owie dobr膮 sytuacj臋 mieli jeszcze Marcin Wodzy艅ski - minimalnie przestrzeli艂 w sytuacji "1x1" z bramkarzem. A tak偶e Piotr Drzewic, kt贸ry nie si臋gn膮艂 czysto podania od Wojciechowskiego.

W 45 minucie pierwszy raz zagrozili bramce Meteoru zawodnicy z Jamna. Akcja "klasyk" wyrzut z autu, do pi艂ki wychodzi Niewiadomski jednak zostaje faulowany przez zawodnika Naprzodu. S臋dzia nie reaguje, pi艂ka "na dwa razy" dobijana i niestety 1:2!

Druga po艂owa spotkania przebiega艂a pod dyktando podopiecznych trenera Sa艂udy, kt贸rzy raz po raz zagra偶ali bramce rywali. W szczeg贸lno艣ci Robert Kubiak, kt贸ry w 55 i 67 minucie mia艂 doskona艂e sytuacj臋. Ale co si臋 odwlecze to nie uciecz臋, 71 minuta spotkania Kamil Grabowicz odbiera pi艂k臋 przed polem karnym i na pe艂nej pr臋dko艣ci oddaje mocne uderzenie i jest 1:3!

Chwil臋 potem na prawej stronie Drzewic ogrywa 2 rywali i oddaje mocny strza艂 ale niestety tylko s艂upek.

W 82 minucie 偶贸艂to - czarni wykonuj膮 rzut r贸偶ny. Pi艂ka zosta艂a wybita na 20 metr, dopada do niej Adam Ma艂ek i oddaje mocne uderzenie. Tor lotu pi艂ki zmienia Kubiak i jest 1:4.

W ostatniej minucie spotkania dru偶yn臋 z Reczyc ratuje Niewiadomski kt贸ry broni jedyny strza艂 gospodarzy w tej po艂owie.

Koniec spotkania! Trzy punkty jad膮 Reczyc.